Najlepsze tabletki na odchudzanie

Najlepsze tabletki na odchudzanie

Odchudzanie bywa żmudne i trudne. Często restrykcyjna dieta i mordercze treningi nie przynoszą pożądanych efektów i demotywują do dalszych starań o wymarzoną wagę i sylwetkę. W takich przypadkach szansą, a nawet ostatnią deską ratunku, może okazać się suplementacja diety preparatami przyspieszającymi odchudzanie. Na rynku można spotkać różne tabletki na odchudzanie. Niektóre z nich przeznaczone są jedynie dla osób z otyłością chorobową i wymagają przepisania przez lekarza. Inne, nazywane nie lekami, a suplementami diety, można kupić bez recepty w aptekach, drogeriach, sklepach ze zdrową żywnością czy Internecie.

W tym tekście prezentujemy popularne preparaty tego typu, jak również zasady ich działania oraz dobre praktyki stosowania.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Obalamy mity, to nie magia!

Tabletki na odchudzanie nie są magicznymi środkami unicestwiającymi zbędne centymetry i kilogramy. Preparaty te należy traktować i stosować wspomagająco w tradycyjnym procesie utraty wagi, w którym najważniejsze są zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Suplementy na odchudzanie można przyjmować w celu przyspieszenia odchudzania i utrwalenia efektów związanej z nim zmiany trybu życia, nie zaś w jej zastępstwie.

Stosowanie tabletek odchudzających z pominięciem diety i ćwiczeń jest bezzasadne[1] i z pewnością nie przynosi satysfakcjonujących wyników.

Tabletki na odchudzanie oraz efektywny skład

Preparaty na odchudzanie ułatwiają starania o zdrowy indeks masy ciała i smukłą sylwetkę, dzięki wszechstronnemu działaniu zawartych w nich substancji aktywnych.

Dostępne na rynku suplementy na odchudzanie mają różne składy. W ich recepturach stosuje się zarówno substancje pochodzenia naturalnego (np. roślinne), jak i związki syntetyczne, a także – dodatkowe witaminy i mikroelementy o działaniu prozdrowotnym.

Znajdowane w składach tabletek na odchudzanie związki mają działanie:

 • stymulujące układ nerwowy;
 • energetyzujące;
 • pobudzające;
 • powodujące uczucie sytości;
 • przyspieszające metabolizm;
 • regulujące wchłanianie wartości odżywczych z pożywienia;
 • uzupełniające w niezbędne organizmowi substancje odżywcze;
 • detoksykujące;
 • antyoksydacyjne.

Stosowanie suplementów diety na odchudzanie – kompendium wiedzy

Przed zakupem

Zanim pobiegnie się do sklepu czy apteki po tabletki na odchudzanie, warto zastanowić się czy zaobserwowane dotychczas mizerne efekty walki o smukłą sylwetkę i prawidłową wagę nie są przypadkiem spowodowane problemami zdrowotnymi[2].

Okazuje się bowiem, że odchudzanie jest utrudnione w przebiegu różnych chorób, a utrata wagi i centymetrów możliwa jest dopiero po całkowitym wyleczeniu.

Dodatkowo, pewne dolegliwości mogą wykluczać możliwość przyjmowania poszczególnych leków czy suplementów diety na odchudzanie, z uwagi na:

 • przeciwwskazania do suplementacji substancjami, które mogą wspierać rozwój choroby (nawet jeśli powszechnie są uważane za dobroczynne!) lub osłabiać działanie związków czynnych zawartych w przepisanych lekach (np. w wyniku ograniczenia ich wchłaniania);
 • niebezpieczne reakcje krzyżowe z medykamentami stosowanymi do walki z chorobą (o często drastycznych konsekwencjach).

Przed rozpoczęciem suplementacji ułatwiającej odchudzanie warto więc skonsultować się z lekarzem.

Bezpieczeństwo suplementacji

W każdym przypadku, przed pierwszym zażyciem preparatu na odchudzanie należy zapoznać się z ulotką dołączoną do jego opakowania. Znajdują się w niej informacje o wszystkich przeciwwskazaniach do stosowania suplementu czy leku oraz cenne dane dotyczące zawartych w nim alergenów, jak również częstotliwości i charakteru występujących przy okazji jego stosowania skutków ubocznych.

Trzeba pamiętać, że suplementy na odchudzanie nie mogą zastępować zbilansowanej diety i stanowić zamienników dla tradycyjnego żywienia[1]. Ponadto, bezpiecznie jest zażywać tylko jeden rodzaj preparatu wspomagającego utratę wagi, nie zaś kilku na raz, gdyż może to prowadzić do przykrych konsekwencji, a nawet przewlekłych problemów zdrowotnych.

Dobrze jest też wystrzegać się kupowania leków i suplementów z podejrzanych źródeł. Ich skład stanowi wielką niewiadomą. W recepturach mogą pojawiać się substancje powszechnie zakazane, szkodliwe dla zdrowia i/lub uzależniające. Znane są przypadki, w których tabletki na odchudzanie niewiadomego pochodzenia przerabiane były na dopalacze.

Wśród zakazanych, niebezpiecznych leków na odchudzanie znajdują się m.in.:

 • Tabletki na odchudzanie z larwami tasiemca[3], wprowadzające do ustroju pasożyta, który może zainfekować każdy organ ciała, w tym mózg, a także doprowadzić do śmierci;
 • Leki na odchudzanie legalne za granicą, zawierające: dynitrofenol DNP, efedrynę i jej pochodne, silnie uzależniające i przyczyniające się do rozwoju chorób krążenia, jak również śmierci;

Przeciwwskazania do stosowania suplementów na odchudzanie

Niezależnie od tego, jakie tabletki na odchudzanie zamierza się przyjmować, nie jest to dobry pomysł:

 • w okresie ciąży i karmienia piersią;
 • w przebiegu anoreksji, bulimii i innych zaburzeń psychicznych związanych z akceptacją wagi i wyglądu ciała;
 • w przebiegu zaburzeń czynności tarczycy, nadciśnienia tętniczego i chorób serca;
 • w przypadku alergii na którykolwiek ze składników wybranego do suplementacji preparatu;
 • w przebiegu niektórych chorób układu pokarmowego.

Tabletki na odchudzanie bez recepty – które najlepsze? Ranking preparatów

Jak powstał ranking tabletek na odchudzanie bez recepty?

Ilu ludzi na świecie, tyle różnorodnych środków na odchudzanie. Prezentowany ranking stanowi zestawienie tych, które cieszą się dobrymi opiniami, mają naturalny i powszechnie uznawany za bezpieczny skład.

1. Piperinox – tanie i skuteczne tabletki na odchudzanie bez recepty

Numer jeden rankingów preparatów na odchudzanie – Piperinox, zawiera w sobie piperynę, pozyskiwaną bezpośrednio z owoców pieprzu czarnego, który stosowano już w medycynie Dalekiego Wschodu.

Niemalże czysta, bo aż 95% piperyna, na której bazują tabletki na odchudzanie Piperinox, charakteryzuje się wszechstronnym działaniem wspomagającym odchudzanie i nie tylko[4].

W wielokrotnie przeprowadzanych badaniach tej substancji udowodniono, że:

 • działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie;
 • podwyższa ciśnienie krwi;
 • stymuluje metabolizm;
 • przyspiesza trawienie;
 • ułatwia wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia;
 • wspomaga detoksykację organizmu;
 • reguluje stężenie hormonów głodu i sytości (greliny i leptyny)
 • nasila lipolizę, czyli rozpad tkanki tłuszczowej
 • działa jak afrodyzjak;
 • pomaga w walce z depresją.

Producent preparatu Piperinox zadbał o to, aby piperyna zastosowana w produkcie wchłaniała się lepiej od piperyn stosowanych w podobnych suplementach.

Opatentowana formuła DRcaps® jest odporna na działanie kwasu żołądkowego. Jest to substancja bezpieczna, nie powodująca skutków ubocznych. Dodatkowo, jako że pozyskiwana jest z roślin, może być przyjmowana przez wegan.

Tabletki na odchudzanie Piperinox wzbogacone zostały o wspomagające:

 • ekstrakt z nasion guarany, będący źródłem energetyzującej kofeiny;
 • ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego, zawierającego przeciwzapalną i regulującą trawienie gingerolę;
 • ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy, bogaty w termogieniczny spalacz tłuszczu – synefrynę;
 • ekstrakt z owoców papryki rocznej o dużej zawartości kapsaicyny, stymulującej produkcję dopaminy;
 • ekstrakt z kory cynamonowca o właściwościach energetyzujących i pobudzających trawienie;
 • chrom; redukujący apetyt na słodycze i alkohol.

Wszystkie związki aktywne obecne w recepturze preparatu mają naturalne pochodzenie i są użyte w bezpiecznych, optymalnych dawkach. Sam suplement diety Piperinox sprzedawany jest w tabletkach. Jedna kapsułka wystarcza na jeden dzień suplementacji preparatem. Jest to niewątpliwa zaleta dla osób zabieganych.

Piperinox to popularne i często stosowane tabletki na odchudzanie, których działanie jest dobrze znane.

Użytkownicy kapsułek potwierdzają, że pomagają one skutecznie i szybko pozbyć się nadmiernych kilogramów, oczywiście przy zmianie trybu życia na zdrowszy i bardziej aktywny. Sprzedawcy preparatu Piperinox podkreślają rosnące zainteresowanie jego zakupem wśród klientów. Produkt zdobył pierwsze miejsce wielu rankingów suplementów na odchudzanie, również niniejszego.

2. Green Barley Plus

Kolejny warty uwagi produkt – Green Barley Plus, jest połączeniem ekstraktów z zielonego jęczmienia i garcinia cambogia, wykazujących właściwości nie tylko wyszczuplające.

Tabletki na odchudzanie Green Barley Plus wyróżniają się na tle innych tym, że mają więcej niż jedno zastosowanie. Ekstrakty, na bazie których zostały wyprodukowane, działają kompleksowo i wszechstronnie.

Wyciąg z młodego, zielonego jęczmienia wspomaga redukcję i utrzymanie optymalnej masy ciała[5] poprzez:

 • przyspieszenie metabolizmu;
 • redukcję objętości komórek tłuszczowych, a tym samym ilości tłuszczu;
 • regulację trawienia za sprawą fruktanów i fruktooligosacharydów stymulujących do produkcji korzystnych bakterii mikroflory jelitowej;
 • dostarczanie β-glukanów stabilizujących poziomu glukozy we krwi;
 • powstrzymywanie apetytu i podtrzymywanie uczucia sytości, przez wzgląd na zawarty w jęczmieniu błonnik;
 • eliminację szkodliwych substancji i toksyn z organizmu.

Ekstrakt jęczmienny w spalaczu tłuszczu Green Barley Plus ma także liczne właściwości prozdrowotne[5]. Dzięki zawartości chlorofilu, utrzymuje właściwą równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Obniża poziom triacylogliceroli i szkodliwego cholesterolu LDL, jednocześnie powodując wzrost korzystnej frakcji HDL, a także zmniejsza powierzchnię zmian miażdżycowych (wg. badań – do nawet 30%).

Występujące w nim glikozylisowiteksyna, mangan, cynk i krzem świetnie oddziałują na skórę, włosy i paznokcie. Za sprawą licznych antyoksydantów wyciąg z młodego jęczmienia ma zdolność spowalniania procesów starzenia się.

Nie tylko zielony jęczmień

W Green Barley Plus wyciąg z zielonego jęczmienia połączono z ekstraktem z garcinia cambogia, czyli tamaryndowca malabarskiego. To pochodząca z Indonezji mikroskopijna dynia, wykorzystywana w hinduskiej medycynie m.in. w leczeniu chorób serca i układu krążenia czy reumatyzmu. Za sprawą obserwacji dokonanych podczas transportu zwierząt, którym podawano owoce tamaryndowca, zauważono, iż wyciąg ten ma właściwości wyszczuplające.

Ten bezpieczny preparat na bazie naturalnych składników dostępny jest w formie kapsułek, które można stosować dwa razy dziennie. Zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej jest przyjmować go przed posiłkami. Każdą dawkę suplementu należy popić dużą ilością wody.

Suplement diety Green Barley Plus cieszy się dużą, międzynarodową popularnością. Został doceniony przez szeroką rzeszę użytkowników i pozytywnie zrecenzowany w wielu magazynach branżowych, serwisach internetowych. Efektywność, zaufanie klientów i kompleksowo działający skład sprawiły, że w niniejszym rankingu zajął zasłużone drugie miejsce.

3. African Mango

Kolejnym preparatem na odchudzanie, który zajął zaszczytne trzecie miejsce na podium rankingu jest African Mango – suplement diety oparty na wyciągu z pestek afrykańskiego mango.

W pestakch tego egzotycznego owocu znajduje się wiele cennych substancji wspomagających odchudzanie[6]. Zawarte w nich polifenole zmniejszają uczucie głodu, podwyższają wrażliwość na leptynę i insulinę oraz chronią przed powstawaniem nowych komórek tłuszczowych. Obecny w dużym stężeniu błonnik powoduje uczucie sytości i reguluje trawienie, zaś witaminy A, E i C działają antyoksydacyjnie i wspomagająco.

Tabletki na odchudzanie na bazie African Mango pochodzą prosto z natury. Można je uznać za bezpieczne, gdyż przeważnie nie powodują skutków ubocznych. Suplementy diety na odchudzanie African Mango dostępne są w większości w formie kapsułek, które przyjmuje się przy okazji posiłków maksymalnie dwa razy dziennie.

African Mango to jeden z najpopularniejszych preparatów na odchudzanie. Tabletki z afrykańskim mango zostały omówione wzdłuż i wszerz na portalach, forach i w magazynach na temat zdrowego stylu życia, fitnessu i odchudzania. Niesłabnąca popularność i oceniana przez użytkowników na wysoką skuteczność produktu sprawiła, że zamknął on podium niniejszego rankingu.

4. Acai Berry Extreme

Tuż za podium znalazły się tabletki na odchudzanie oparte na wyciągu z jagód acai – takie jak między innymi Acai Berry Extreme.

Jagody Acai wspomagają odchudzanie na wiele sposobów[7]:

 • Zawierają sporą ilość błonnika, powodującego uczucie sytości i wykazującego zdolność do regulacji trawienia.
 • Działają też antyoksydacyjnie – zawarte w jagodach acai przeciwutleniacze spowalniają procesy starzenia się.
 • Ponadto, są bogate we wspierający rozkładanie węglowodanów chrom oraz energetyzującą i pobudzającą do działania kofeinę.

Suplementy na odchudzanie oparte na jagodach acai są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Roślinne pochodzenie sprawia, że mogą być stosowane przez wegan. Preparaty na bazie jagód acai przeważnie nie powodują skutków ubocznych.

Oferowane są w wygodnych w przyjmowaniu tabletkach lub postaci sproszkowanej. O sposobie dawkowania produktów poszczególnych marek można dowiedzieć się z ulotek dołączonych do ich opakowań.

Ekstrakt i susz z jagód acai jest bardzo dobrze znanym preparatem na odchudzanie, którego popularność z dnia na dzień rośnie. O wpływie jagód acai na odchudzanie i samych tabletkach na ich bazie krążą liczne pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Dlatego właśnie, tabletki na odchudzanie z jagodami acai zajęły czwarte miejsce w rankingu.

Pozostałe tabletki na odchudzanie

Istnieje mnóstwo innych, nie uwzględnionych w rankingu tabletek na odchudzanie bez recepty opartych na bezpiecznych związkach pochodzenia naturalnego (m.in. ziołach i przyprawach). Każdy produkt tego typu należałoby jednak ocenić indywidualnie, posiłkując się wiarygodnymi opiniami pokaźnej grupy dotychczasowych użytkowników.

Tabletki na odchudzanie prezentowane w rankingu (Piperinox, Green Barley Plus, African Mango i Acai Berry) są godne polecenia z co najmniej kilku powodów:

 1. Po pierwsze, są to produkty zaufane, sprawdzone i popularne.
 2. Po drugie, bazują na naturalnych, bezpiecznych składnikach.
 3. Wreszcie po trzecie – wykazują się wszechstronnym działaniem, którego efekty nietrudno zauważyć.

Najlepsze tabletki na odchudzanie dostępne są pod adresem https://ptbo.edu.pl/tabletki-na-odchudzanie/ pod którym opublikowano również ranking oraz opinie i inne szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *