keto actives

Słownik najważniejszych terminów

Alopecja (łysienie)

Alopecja to inaczej utrata włosów, która może dotykać określonej części skóry głowy lub jej całego obszaru. Występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wyróżnia się kilka rodzajów alopecji, w tym łysienie androgenowe, łysienie telogenowe, łysienie mieszane czy alopecia areata, inaczej łysienie plackowate.

BMI (BMI kalkulator)

BMI, czyli Body Mass Index to wskaźnik masy ciała, który oblicza się poprzez porównanie wzrostu do wagi danej osoby. Jest to najprostszy sposób na określenie prawidłowej masy ciała dla danego wzrostu oraz wykazanie ewentualnych nieprawidłowości, takich jak niedowaga, nadwaga lub otyłość. Kalkulator BMI pozwala szybko obliczyć ten wskaźnik, stosując wzór BMI = waga (kg) / wzrost2 (m).

Botoks na włosy

Botoks na włosy to zabieg mający na celu odbudowę zniszczonej struktury włosa. Można wykonać go w salonach fryzjerskich. Jego efektem jest poprawa elastyczności i blasku włosów oraz ich większa wytrzymałość i wzmocnienie. Zabieg polega na uzupełnieniu ubytków w budowie włosa z pomocą preparatów zawierających kolagen i kwas hialuronowy.

Ćwiczenia na schudnięcie, ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczenia na odchudzanie to forma aktywności fizycznej, która wspiera utratę wagi. Zalicza się do nich przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, które pobudzają pracę serca – spalają one najwięcej kalorii, a przy tym świetnie poprawiają kondycję. Do najlepszych ćwiczeń na odchudzanie zalicza się bieganie, jazdę na rowerze lub rowerku stacjonarnym czy pływanie. 

Ćwiczenia na pośladki i uda

Ćwiczenia na pośladki i uda to aktywność fizyczna, która ma za zadanie wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie ud i pośladków oraz spalić tłuszcz nagromadzony w ich okolicy. Są szczególnie popularne wśród kobiet, którym zależy na ujędrnieniu i wymodelowaniu tych części ciała. Do najlepszych ćwiczeń tego typu należą przysiady, wykroki czy wymachy nóg w pozycji deski. 

Ćwiczenia rozciągające kręgosłup

Ćwiczenia rozciągające kręgosłup pomagają w zwalczeniu dolegliwości bólowych, występujących w różnych odcinkach pleców. Rozluźniają one dolną część kręgosłupa i zapobiegają przykurczom, które mogą powodować ból i ograniczenia ruchowe. Ćwiczenia rozciągające najlepiej wykonywać po zakończeniu bloku treningowego. 

Ćwiczenia siłowe

Ćwiczenia siłowe to przede wszystkim ćwiczenia z obciążeniem, których zadaniem jest rozbudowa siły i masy mięśniowej. Do treningu siłowego zalicza się np. wyciskanie sztangi lub hantli, przysiady z kettlami czy ćwiczenia na maszynach obwodowych. Dzięki ćwiczeniom siłowym można skutecznie wyrzeźbić ciało. 

Ćwiczenia wielostawowe

Ćwiczenia wielostawowe stanowią podstawę treningu siłowego. Ich nazwa wzięła się od tego, że angażują podczas ruchu więcej niż jeden staw. Uważa się je za najlepszy sposób na budowanie sprawności i siły ciała, ponieważ pozwalają na ćwiczenie kilku partii mięśni równocześnie. Do ćwiczeń wielostawowych zalicza się np. wyciskanie sztangi na ławce czy deskę.

Dieta na odchudzanie

Dieta na odchudzanie, inaczej dieta redukcyjna, to specjalny sposób odżywiania się, którego zadaniem jest zmniejszenie wagi ciała. Podstawowym założeniem diety odchudzającej jest dostarczenie organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż spala on w ciągu dnia – w efekcie ciało zaczyna korzystać z rezerw energetycznych, zmagazynowanych w tkance tłuszczowej. Kaloryczność diety redukcyjnej oblicza się indywidualnie na podstawie Całkowitej Przemiany Materii danej osoby.

Domowe sposoby na bezsenność

Domowe sposoby na bezsenność to naturalne metody walki z zaburzeniami snu. Zalicza się do nich stosowanie ziołowych tabletek uspokajających, które ułatwiają zaśnięcie, a także przestawienie się na zdrowszy tryb życia, czyli lekkostrawną dietę, regularną aktywność fizyczną oraz kładzenie się spać o równych porach. Można stosować również zioła o działaniu uspokajającym i przyspieszającym zasypianie, takie jak melisa lekarska czy rumianek.

Erekcja

Erekcja, inaczej wzwód, oznacza usztywnienie penisa na skutek podniecenia seksualnego. Osiąga się ją poprzez odpowiedni bodziec, pod wpływem którego rozszerzają się naczynia krwionośne w ciele mężczyzny, a krew jest pompowana w większej ilości do ciał jamistych znajdujących się w prąciu. Efektem jest powiększenie i usztywnienie członka umożliwiające odbycie stosunku seksualnego.

Impotencja, problemy z potencją

Impotencja to trudności z osiągnięciem wzwodu, które mogą pojawić się u mężczyzn w każdym wieku ze względu na różne przyczyny. Najczęściej występują w okresie andropauzy, kiedy organizm zaczyna wytwarzać mniejszą ilość testosteronu, co skutkuje pogorszeniem się sprawności seksualnej panów. Impotencja może zdarzyć się także wcześniej jako wynik niezdrowego trybu życia, nadużywania alkoholu i papierosów lub stresu oraz przemęczenia organizmu. 

Koktajle na odchudzanie

Koktajle na odchudzanie to napoje na bazie warzyw, owoców, białka i innych składników, których zadaniem jest ułatwienie utraty masy ciała. Koktajle tego typu mogą zawierać sporą ilość błonnika oraz witamin i składników mineralnych, dzięki czemu zapewniają długotrwałe uczucie sytości mimo dostarczenia niewielkiej ilości kalorii. Można kupić gotowe koktajle w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie lub mleku albo przygotowywać je samodzielnie.

Kolagen do picia, kolagen naturalny na stawy oraz włosy

Naturalny kolagen do picia to środek przeznaczony do poprawy kondycji skóry, włosów oraz stawów. Stymuluje on produkcję kolagenu w organizmie – substancji, która jest odpowiedzialna m.in. za jędrność skóry, elastyczność włosów oraz zdrowie tkanki łącznej. Z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie spada, czego objawem są pierwsze zmarszczki, zwiększona łamliwość włosów oraz problemy ze stawami. Dzięki kolagenowi do picia można uzupełnić te braki i poprawić zdrowie oraz wygląd ciała.

Odchudzanie

Odchudzanie, inaczej redukcja, to proces prowadzący do utraty masy ciała. Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, będącej zmagazynowanymi pod skórą zapasami nadwyżki energetycznej, zgromadzonej przez organizm na skutek diety o zbyt wysokiej kaloryczności. Odchudzanie można przeprowadzić z pomocą diety redukcyjnej, wspartej aktywnością fizyczną i suplementami przyspieszającymi spalanie tłuszczu.

Pasożyty wewnętrzne

Pasożyty wewnętrzne są organizmami cudzożywnymi, żyjącymi wewnątrz swoich żywicieli. Są groźne dla zdrowia, często przyczyniają się do znacznego osłabienia organizmu i powstawania wielu chorób. W ciele człowieka mogą występować takie pasożyty, jak tasiemiec, włosień kręty czy owsiki. 

Pasożyty zewnętrzne

Pasożyty zewnętrzne to organizmy cudzożywne, najczęściej żywiące się krwią. Mogą przebywać na powierzchni organizmu żywiciela lub żyć całkowicie poza nim. Do pasożytów zagrażających ludziom zalicza się np. kleszcze i komary.

Plastry na odchudzanie

Plastry na odchudzanie to specjalny preparat wspierający utratę masy ciała w formie plastrów do przyklejenia na skórze. Są nasiąknięte substancjami mającymi przyspieszyć spalanie tłuszczu, dzięki czemu przyczyniają się do stopniowej redukcji wagi. Mogą być stosowane jako wsparcie diety i ćwiczeń fizycznych.

Suplementy diety dla sportowców

Suplementy diety dla sportowców to preparaty poprawiające wyniki treningów poprzez zwiększenie energii do ćwiczeń, przyspieszenie regeneracji organizmu i wspieranie budowania masy i siły mięśniowej. Szczególnie polecane są naturalne środki, które w bezpieczny sposób wspierają ciało podczas wymagających treningów siłowych lub wytrzymałościowych. Zawierają takie składniki, jak kofeina, białko, kreatyna czy aminokwasy BCAA oraz roślinne ekstrakty w naturalny sposób zwiększające możliwości organizmu.

Suplementy na sen

Suplementy na sen to tabletki ułatwiające zasypianie, przeznaczone dla osób dotkniętych bezsennością. Działają uspokajająco i wspierają wydzielanie melatoniny – hormonu odpowiadającego za uczucie senności po zmroku. Ziołowe preparaty na sen są bezpieczne i nie powodują otumanienia w ciągu dnia.

Tabletki na pamięć

Tabletki na pamięć to preparaty pozytywnie wpływające na funkcje kognitywne człowieka. Wspierają pracę mózgu i wzmacniają połączenia między neuronami, dzięki czemu ułatwiają zapamiętywanie informacji i naukę. Są wskazane dla osób starszych lub w okresach wzmożonej pracy umysłowej i nauki. 

Tabletki na potencję, tabletki na erekcję, suplementy na potencję

Tabletki na potencję to preparaty wspierające zwalczanie problemów z osiągnięciem erekcji. Są skierowane do panów niezadowolonych ze swojej sprawności seksualnej. Najbardziej poleca się stosowanie naturalnych, wieloskładnikowych suplementów na potencję, które eliminują większość przyczyn powodujących trudności ze wzwodem.

Tabletki na stawy

Tabletki na stawy to suplementy diety, wzmacniające tkankę łączną w organizmie. Są pomocne przy bólach stawów, w szczególności kolan. Dostarczają składników sprzyjających produkcji mazi stawowej i odbudowie chrząstki. 

Tabletki na stres i nerwy, tabletki ziołowe na uspokojenie

Tabletki ziołowe na uspokojenie to skuteczny sposób na walkę ze stresem i niepokojem. Działają uspokajająco, pomagają się zrelaksować i ułatwiają zasypianie. Można stosować je w stresujących okresach oraz przy bezsenności. Szczególnie polecane są naturalne tabletki, opierające się o składniki pochodzenia roślinnego – są skuteczne, a przy tym łagodne i nie powodują efektów ubocznych.

Tabletki na trądzik

Tabletki na trądzik to suplementy pomagające zadbać o zdrowie skóry i wyeliminować pojawiające się na niej zmiany zapalne. Dzięki naturalnym składnikom są w stanie poprawić wygląd i kondycję skóry, przyspieszają gojenie się wyprysków oraz ograniczają pojawianie się trądziku. Szczególnie poleca się ziołowe preparaty na bazie składników aktywnych.

Tabletki na włosy, tabletki i suplementy na porost włosów

Tabletki na włosy to preparaty, których celem jest wzmocnienie włosów, zahamowanie ich nadmiernego wypadania oraz stymulacja ich wzrostu. Działają od środka na cebulki włosowe, dostarczając im potrzebnych składników mineralnych i witamin, dzięki czemu eliminują większość przyczyn powodujących utratę włosów. 

Tabletki na żylaki 

Tabletki na żylaki to preparaty wzmacniające naczynia krwionośne, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu zmian chorobowych w ich obrębie oraz pomagają w zwalczaniu istniejących już żylaków. Dzięki zawartości cennych składników naturalnych, wspierają przepływ krwi w żyłach oraz wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. Są wskazane dla osób cierpiących na żylaki lub znajdujących się w grupie ryzyka ich wystąpienia.

Tabletki wspomagające odchudzanie, tabletki na odchudzanie, suplementy diety na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie to specjalne preparaty, które ułatwiają utratę wagi. Suplementacja jest ważnym elementem redukcji, ponieważ przyspiesza cały proces, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej i dbając o prawidłową przemianę materii. Warto postawić na naturalne tabletki wspierające odchudzanie, które są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne dla organizmu.

Zioła na odchudzanie

Zioła na odchudzanie to naturalne składniki, które wspierają proces utraty wagi. Najczęściej mają właściwości przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej i wspomagające przemianę materii. Można przygotowywać z nich napary lub przyjmować je w formie gotowych suplementów diety. Do najpopularniejszych ziół na odchudzanie należy mięta pieprzowa, zielona herbata, papryka roczna czy guarana.