keto actives

Varicolen – opinie z forum, cena, skutki uboczne, skład

Varicolen to tabletki na żylaki, promowane jako bardzo skuteczny środek przeciw dolegliwościom związanym z niewydolnością żylną. Żylaki to ogromny problem dotykający wielu osób, przy czym głównie są na nie narażone kobiety po 40. roku życia. Stanowią nie tylko nieestetyczny defekt w formie wypukłych, fioletowych żył i pajączków, ale także wiążą się z dyskomfortem i uczuciem ciężkich nóg. Co więcej, mogą prowadzić do poważnych chorób, w tym zakrzepicy, która zagraża życiu.

Varicolen – co to jest?

Varicolen to suplement diety w formie tabletek, wykorzystujący naturalne substancje o właściwościach wspierających zdrowie układu krwionośnego. Producent uważa, że jest to najskuteczniejsze rozwiązanie w walce z żylakami, przedstawiając je nawet jako alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Tabletki mają opierać się na recepturze opracowanej w Stanach Zjednoczonych.

Według producenta właściwości suplementu Varicolen to:

 • wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, co ma zapobiegać ich rozciąganiu i poprawić ich szczelność,
 • usprawnienie przepływu krwi, co pozwoli wyeliminować problem niedrożnych żył,
 • poprawienie pracy zastawek żylnych, co zapobiega cofaniu się krwi, powodującego żylaki.

Efektem regularnego stosowania suplementu ma być całkowite wchłonięcie się żylaków, zmniejszenie ryzyka pojawienia się zakrzepów krwi, lepsze krążenie w kończynach dolnych, a także eliminacja opuchlizny, uczucia ciężkich nóg oraz nieestetycznych pajączków. Producent podaje również zadziwiające tempo działania produktu, wskazując, że pozwala on całkowicie pozbyć się żylaków już podczas 14-dniowej kuracji. Warto pamiętać, że żylaki to bardzo poważny i złożony problem, związany z nieprawidłowym działaniem układu krwionośnego, a ich leczenie jest długotrwałe i często kończy się koniecznością przeprowadzenia operacji. Tak szybkie działanie tabletek wydaje się więc mało prawdopodobne.

Varicolen – skład suplementu

skład suplementu

Suplement Varicolen składa się wyłącznie z naturalnych składników, co ma zapewniać jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Co znajdziemy w składzie tabletek?

SkładnikWłaściwości
Kolagen
 • odpowiada za elastyczność skóry,
 • wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych,
 • zapewnia większą elastyczność żył.
Kwas hialuronowy
 • wspiera działanie kolagenu, wiążąc ze sobą jego włókna,
 • poprawia jędrność skóry,
 • działa przeciwzapalnie.
Ekstrakt ze skrzypu polnego
 • zapobiega pękaniu i rozszczelnieniu naczyń krwionośnych,
 • poprawia zdrowie i wygląd skóry.
Ekstrakt z ziela pokrzywy
 • poprawia krążenie.
Ekstrakt z pestek winogron
 • wzmacnia ściany żył,
 • zapobiega powstawaniu zatorów żylnych,
 • wspiera produkcję kolagenu.
Ekstrakt z zielonej herbaty
 • wzmacnia naczynia krwionośne.
Ekstrakt z granatu
 • poprawia drożność żył,
 • wzmacnia krążenie krwi,
 • obniża cholesterol.
Ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej
 • poprawia krążenie,
 • zwalcza obrzęki,
 • zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych.
Ekstrakt z miłorzębu japońskiego
 • łagodzi skurcze nóg,
 • poprawia mikrokrążenie.

Varicolen – opinie użytkowników z forum

Varicolen – opinie użytkowników

Choć Varicolen ma być przełomowym sposobem walki z żylakami, w Internecie znajduje się niewiele opinii na temat tego środka, co może wskazywać na jego niską popularność. Pojedyncze recenzje użytkowników z forów internetowych związanych ze zdrowiem są bardzo różnorodne, przez co trudno jednoznacznie stwierdzić, czy środek jest skuteczny i może rzeczywiście pomóc przy niewydolności żylnej.

Możliwe skutki uboczne podczas stosowania

Varicolen jest suplementem opartym o naturalne składniki, które są bezpieczne dla organizmu. Nie powinien więc powodować żadnych skutków ubocznych.

Czy istnieje alternatywa?

Varicorin

Czy na rynku dostępne są inne suplementy diety, które mogą wspomóc walkę z żylakami? Na szczęście tak – szczególnie polecanym produktem są tabletki Varicorin, łączące w sobie wiele składników aktywnych o działaniu wspierającym pracę układu krążenia. Suplement jest przeznaczony zarówno dla osób z genetycznymi predyspozycjami do chorób układu krążenia lub posiadających obciążającą nogi pracę, u których zapobiega powstawaniu żylaków, jak i dla chorych dotkniętych już niedrożnością żylną. 

W suplemencie Varicorin znajdziemy opatentowany wyciąg z nasion kasztanowca, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, witaminę C, hesperydynę, wyciąg z winorośli właściwej oraz ekstrakt z oczaru wirginijskiego. Są to składniki pochodzenia naturalnego, mające bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia. Wzmacniają ściany żył i zapewniają ich szczelność i elastyczność, poprawiają działanie zastawek oraz usprawniają przepływ krwi, co zmniejsza ryzyko występowania żylaków oraz pozwala skutecznie z nimi walczyć, jeśli już się pojawiły. Dodatkowo środek ten zmniejsza opuchliznę nóg i przynosi ulgę osobom, które mierzą się z ich bolesnością, skurczami, ciężkością i pieczeniem. 

Varicorin cieszy się sporą popularnością i wieloma pozytywnymi opiniami klientów, wskazujących na skuteczność tego środka. Dzięki niemu można utrzymać zdrowie naczyń krwionośnych oraz szybciej pozbyć się istniejących już zmian w postaci żylaków wraz z towarzyszącymi im dolegliwościami.

Varicolen – cena, gdzie kupić?

Varicolen jest dostępny na oficjalnej stronie producenta. Suplement diety nie należy do najtańszych – jedno opakowanie, zawierające 30 kapsułek, a więc wystarczające zaledwie na dwa tygodnie kuracji, to koszt 317 zł. Od czasu do czasu pojawiają się promocje, dzięki którym można kupić produkt w korzystniejszej cenie.

Varicolen – podsumowanie

Varicolen to suplement diety, który ma pomóc w walce z żylakami. Producent zapewnia, że jest to innowacyjny środek, dzięki któremu można pozbyć się wystających żył i opuchlizny już w dwa tygodnie. Podaje go nawet za alternatywę dla operacji chirurgicznych mających na celu usunięcie żylaków. Czy warto zdecydować się na taką opcję? W Internecie brakuje jednoznacznych opinii, które wskazywałyby na skuteczność tego środka. Lepszym pomysłem może być, więc, sięgnięcie po bardziej sprawdzone produkty, cieszące się dużą popularnością wśród klientów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *